WWW.JANEK.CZ

Pitti Uomo 91

 

Report - Pitti Uomo 91

V duchu street style

Jaké budou trendy v pánské módě pro příští zimu? Odpověď na tuto otázku jsme hledali až v Itálii – kolébce módy a stylu. Ve dnech 10. – 13. 1. se v italské Florencii konal jeden z nejočekávanějších veletrhů pánské módy v Evropě – Pitti Uomo. Jeho 91. edice nám poodkryla první střípky z kolekcí podzim/zima 2017/ 18.

PITTI UOMO 91_ THE TRADESHOW - 016PITTI UOMO 91_ THE TRADESHOW - 016

Jak na stylový outfit příští zimu?
Příští zima se bude inspirovat v 70. letech – úzké kalhoty, větší saka a usedlejší barvy svrchních oděvů. Prim budou hrát především chladnější tóny. K vidění byly klasické odstíny tmavě modré, hnědé či šedév kombinacích s pískovou, cihlovou, okrovou, hořčičnou a švestkovou. Na letošním veletrhu jsme zaznamenali zvýšený výskyt dvouřadých sak a vestiček. Zajímavý kousek, kterým oživíte každý outfit.

Pitti Uomo 91_ Pitti People - 081Pitti Uomo 91_ Pitti People - 081
PITTI UOMO 91_ THE TRADESHOW - 037PITTI UOMO 91_ THE TRADESHOW - 037
Pitti Uomo 91_ Pitti People - 053aPitti Uomo 91_ Pitti People - 053a
Pitti Uomo 91_ Pitti People - 038Pitti Uomo 91_ Pitti People - 038

Košile a obleky se stávají více casual. Příští zima bude o kombinování různých materiálů a barev. U sak budou převládat měkké a teplé přírodní materiály, které jsou na zimní sezónu jako stvořené. K vytvoření dokonalého zimního outfitu přidejte dobře padnoucí bílou košili.

Na veletrhu si nešlo nevšimnout stále sílícího trendu denimu. Příští zimu se tento materiál stane jedním ze základních pilířů casual šatníku. Nechat si ušít džínovovoukošili na míru, která poslouží jako stylový doplněk na nedělní brunch, bude dobrým krokem do další sezóny.

Naší pozornosti na veletrhu opět neunikly košile z úpletu – trendy kousek každého stylového muže, který se v pánské módě dožaduje čím dál tím většího zastoupení. Úpletová košile je určena pro ty, kteří se chtějí cítit sebejistě a přitom nevázaně. Pohodlná jako triko, ale elegantní jako košile – jednoduše řečeno košile s dokonalými vlastnostmi, se kterou se netrefíte vedle.

A co kalhoty? I ty se stávají čím dál více casual – jsou sportovní a chic. Důraz bude kladen na made-to-measure. Nosit se budou měkké a teplé materiály, kapsy a zúžené i zkrácené nohavice. V případě džínů je trendy nohavice alespoň jednou ohrnout a nechat vyniknout zajímavé ponožky.

Pitti Uomo 91_ Pitti People - 008aPitti Uomo 91_ Pitti People - 008a

Zaměřte se na detaily!
Zůstat v teple a být „in“ je občas těžké, ale pokud vsadíte na kvalitní materiály, můžete si s nimi lehce pohrát. Většina návštěvníků veletrhu své zimní outfity rozjasnila extravagantními ponožkami, které si získávají stále více příznivců.

Dalším oblíbeným doplňkem v zimním období jsou oversize šály. Pokud máte rádi šály všech velikostí a stylů, nadešel váš moment.

Pitti Uomo 91_ PITTI PEOPLE BY ADAM KATZ - 010Pitti Uomo 91_ PITTI PEOPLE BY ADAM KATZ - 010
Pitti Uomo 91_ PITTI PEOPLE BY ADAM KATZ - 016Pitti Uomo 91_ PITTI PEOPLE BY ADAM KATZ - 016
Pitti Uomo 91_ Pitti People by Vincenzo Grillo - 018Pitti Uomo 91_ Pitti People by Vincenzo Grillo - 018

Photo: AKAstudio, A.Katz, V.Grillo, E. Labriola