WWW.JANEK.CZ
IW0C6134_02-1 s popisemIW0C6134_02-1 s popisem

 Lehkost, pohodlí a barva - to jsou klíčová slova letního oblékání. Zvolili jsme dokonalý odstín červené z přírodních, lehkých a prodyšných materiálů, zhotovené výhradně z vlny, hedvábí a lnu pro bezchybný pocit i v nejteplejších dnech.
 

Do práce

 

IW0C6072_03IW0C6072_03


Víte, kolik je způsobů kalhot, jak mohou být přizpůsobeny? Často přehlížené, pokud jde o výběr a fazónu. Kalhoty mají potenciál opravdu podpořit nebo nabourat vzhled. Ve skutečnosti podléhají detaily střihu sezónním změnám a základní střih se mění přibližně jednou za deset let. Všichni si vzpomeneme, jak byly v sedmdesátých letech moderní "zvonáče", v osmdesátých letech kalhoty s velkými nabíranými sámky v pase a koncem devadesátých kalhoty úzké. Pokud se ovšem pozorně podíváme na muže, kteří se nenechají ovlivnit každým vrtochem módního průmyslu, tak příjdeme na to, že oblékají individuálně šité kalhoty, jejichž střih se namísto módního diktátu řídí konkrétními proporcemi daného člověka. Existují určité detaily, které stojí za zmínku. Kalhoty by neměly být příliš dlouhé nebo krátké, příliš volné nebo těsné. Mít dobře padnoucí kalhoty dokáže divy pro váš celkový vzhled.

  • Hladké nebo plisované?

Když příjde na výběr mezi hladkými nebo plisovanými kalhoty, co je lepší? Někdo může tvrdit, že záhyby jsou zastaralé, je to věc názoru a vašeho osobního stylu. Sklady jsou lisované nebo šité s cílem umožnit přirozený pohyb člověka. Pokud jsou záhyby dobře umístěné, mají schopnost opticky nohy prodloužit. Když dáte přednost hladkým kalhotám, tak vytváří štíhlou siluetu a jsou nejtradičnější způsobem, který muži nosí. Zkrátka, čím rovnější, tím lepší a vyhnout se všemu, co je příliš volné.

  • Manžety nebo bez manžet?

Kalhoty s manžetami jsou často spárovány s hladkými kalhotami. Manžety se stávají stále více populární a dodávají určitou váhu spodní části kalhot. Krejčí by tuto délku považovali za špatnou. Délku kalhot měří tak, aby spodní lem překrýval patu boty. Kalhotové manžety lze ušít téměř na kadém typu kalhot, hodí se k obleku, sportovnímu saku i blejzru. Jedinými výjimkami jsou frak, smoking a žaket, k nimž se zásadně nosí kalhoty bez manžet.

Odpolední relax

 

IW0C5021-3IW0C5021-3


Kravata je jedním z těch detailů, které se můžou často zdát zbytečné. Je proto důležité rozlišovat volný čas od času důležitých pracovních schůzek. Nemějte strach kombinovat kravatu se vzorem s proužkovanou košilí. Vhodně zvolený pruhovaný materiál postavu prodlouží a vytvaruje. Proužky se mezi módními trendy objevují s železnou pravidelností a jejich obliba stále roste.

Dnešní tvar moderních kravat pochází z roku 1924, ačkoli moderně vyhlížející kravaty lze spatřit již na fotografiích z doby před první světovou válkou. Před rokem 1924 se kravaty většinou stříhaly ve směru nitě a jinou látkou se podšívaly. Proto se rychle opotřebovávaly a uzel látku zmačkal. Řešení našel Jesse Langsdorf z New Yorku. Přestal stříhat kravaty ve směru nitě. Hedvábné kravaty navíc nestříhal jako jeden kus, ale nastříhal tři díly, jež pak sešíval. Vynález si nechal patentovat a tuto metodu prodal do celého světa. Většina kvalitních kravat se dosud šije tímto způsobem.

Nejdůležitější vlastnost správné kravaty je její jakost, kterou nelze poznat jinak než pohmatem. Nejkvalitnější kravaty se šijí z čistého hedvábí nebo z vlny. Hedvábí je již odedávna považováno za nejkrásnější ze všech tkaných látek. Po staletí bylo výsadou bohatých, kteří nosili oděvy z této lesklé látky coby důkaz svého blahobytu. Značná cena hedvábí je dána složitostí procesu jeho výroby.

Správný uzel na kravatě? Každý elegán, který čte tento článek bude souhlasit, že uzel závisí na materiálu a složení kravaty. Stejný uzel bude vypadat jinak na hedvábí a jinak na vlněné kravatě.
Způsobů vázaní uzlů je nepřeberné množství, mezi ty nejpoužívanější můžeme vzpomenout uzel Four-in-Hand, Windsor a Kent. Kravaty se vyrábějí v různých šířkách, takže platí, úzká kravata - menší úzký límeček košile, širší kravata - více rozevřený límeček.

Neměli bychom zapomenout na péči o kravatu. Neustálým vázáním uzlů se kravaty velmi namáhají. Uzel by se měl vázat, ale hlavně rozvazovat velmi opatrně. Pomačkanou kravatu je nejlepé uchopit za užší konec a omotat ji kolem zápěstí a odložit ji stočenou přes noc odpočinout. Do rána všechny záhyby zmizí. Kravaty se nikdy neperou, skvrny odstraňujeme jednotlivě nejlépe odstraňovačem skvrn vyzkoušeným na kousku látky, který není vidět. Ideálně čištění svých kravat nechejte na starosti vaší oblíbené čistírně oděvů.

 

 

IW0C4975_03 menšíIW0C4975_03 menší
[unex_ce_button id="content_2mo1m6hyw" button_text_color="#000000" button_font="bold" button_font_size="15px" button_width="content_width" button_alignment="center" button_text_spacing="16px" button_bg_color="#cccccc" button_padding="15px 60px 15px 60px" button_border_width="0px" button_border_color="#cccccc" button_border_radius="0px" button_text_hover_color="#ffffff" button_text_spacing_hover="16px" button_bg_hover_color="#000000" button_border_hover_color="#000000" button_link="http://bezkonfekce.cz/work/business-day-2/" button_link_type="url" button_link_target="_blank" has_container="1" in_column=""]BUSINESS DAY 2.[/ce_button]