WWW.JANEK.CZ

Letní sako

 

Teplé počasí není omluvou pro odkládání svršků. Když rtuť vyskočí na vyšší hodnoty, vaše oblečení by mělo pomoci porazit teplo a zůstat v pohodě.  Můžeme polemizovat nad nejlepším materiálem pro teploty 30°C plus. Mezi typicky letní materiály řadíme hedvábí a za to, že je dnes spolu s bavlnou a lnem znovu součastí pánské garderoby, vděčíme Italům. Nic ale nezapře tropikal z čisté střižní vlny. Lehká tkanina ze střižní vlny se již dlouho považuje za ideální materiál pro letní dny. Co je tedy nejlepší? Vyberte sami.

Bavlna a len, jedny z nejstarších tkanin jsou protijedem k přehřátí během nejteplejších letních dnů a nocí. První oblečení bylo produkováno ve starověké Mezopotámii, kde se stalo preferovaným úborem pro bydlení v extrémním pouštním vedru. Nejranější bavlněné tkaniny jsou více než 7 tisíc let staré a bavlna je dnes nejrozšířenější přírodní vlákno na planetě. Bavlna v létě příjemně chladí, typicky světlé bavlněné obleky však mají jeden velký nedostatek - velice rychle se mačkají. Mnoho mužů však tento nedostatek raději přehlíží, protože je bavlna tak příjemná, nebo ho vůbec za vadu nepovažují.

Názory na len se různí. Tradiční ohlasy jej obvykle považují za materiál vhodný pouze na výrobu bílých kapesníků, další ho pokládají za nejlepší letní látku a jeho typicky pomačkaný vzhled za elegantní.

 

Vašek 2xVašek 2x

 

I v případě, že jste vždy spojovali vlnu s chladnějšími teplotami a zimními svetry, díky 100% přírodní vlastnosti, vlna je bezkonkurenční letní tkanina. Merino vlna ještě více než u jiných typů vlny, je vynikající při regulaci tělesné teploty. Kromě toho poskytuje teplo bez přehřátí a čerpá vlhkost od pokožky, což je jev známý jako průsak a má za následek pro vás zůstat v pohodlí, ať je to v teplých nebo studených podmínkách.

Bývá tenčí než běžné vlněné vlákna, má obvykle průměr 20 mikrometrů nebo méně.Když vše shrneme, více svěží než samotná bavlna a měkčí než len, vlněné sako s příměsí lnu nebo bavlny je určitě skvělou alternativou, pokud jde o budování letního šatníku v mnoha barvách.

 

sako na titulkusako na titulku

Newsletter

Nechte se pravidelně inspirovat a přihlaste se k odběru nových článků