WWW.JANEK.CZ

Pitti Uomo 88

Report – Pitti Uomo 88

Nejznámější veletrh pánské módy. Léto 2015.

Jako každý půlrok i toto léto jsme navštívili Pitti Uomo, největší veletrh pánské módy konající se v srdci italské Florencie. Pevnost da Basso vybudována Alessandrem Medicejským se tak na pár dní opět stala místem setkávání nejen prodejců a nákupčích, ale tradičně i bloggerů, kreativní ředitelů, návrhářů a marketérů z módního prostředí. Pitti je tak dokonalým místem k vypozorování nejžhavějších trendů této i nadcházejících sezón.

Foto: Jakub Koutný; www.janek.cz

Dvouřadá saka

Spousta mužů se jich stále bojí. A oprávněně – hořké vzpomínky na devadesátkové dvouřadé krabice jsou stále příliš čerstvé. Správně střižený dvouřadý oblek však Vaší siluetě umí zalichotit a dodat na důstojnosti. Stále platí, že dvouřadá saka by se měla – vzhledem ke svému vojenskému původu – nosit zapnutá, díky tomu nás podvědomě nutí stát vzpřímeně, nehrbit se a působit tak sebevědoměji.

Vybavují-li se Vám při myšlence na dvouřadý oblek filmy s italoamerickými mafiány, zkuste místo celého obleku pouze dvouřadý blazer – klasický, námořnický modrý nebo naopak s výrazným károvaným vzorem. Lze jej pak ladit i s různobarevnými chinos a rozepnuté košili.

pitti88_1pitti88_1
pitti88_2pitti88_2

Dvouřadá saka jsme samozřejmě viděli jež roky minulé, pro nadcházející sezónu ale vnímáme ještě jednu podstatnou střihovou změnu. Obrovské klopy, a to i u sak jednořadých. A ačkoliv tento trend osobně vítáme, neb u štíhlých mužů opticky podtrhne štíhlý pas, za „must-have“ bychom je neoznačili.

pitti88_3pitti88_3
pitti88_4pitti88_4

#PittiColors!

Letošní Pitti bylo ve znamení barev, pestrobarevné obleky a doplňky jsme toto léto tak nějak čekali, pořadatelé to letos však ještě podtrhli svou „barevnou kouřovou show“ :-).

pitti88_5pitti88_5

A jaké barvy tedy do svého šatníku neopomenout přidat? Žebříčku popularity opět vévodí modrá, v mnohem odvážnějších a sytějších odstínech, než tomu bylo minulé ročníky. Výrobci i „ulice“ nás však také utvrzují v zelené, která zažívá nenápadný, za to intenzivní comeback. A máte-li v sobě kus jižanského temperamentu nebo Vás čeká delší pobyt v teplejších krajích, červená a růžová z těch správných materiálů (bavlna / len) bude dokonalá volba.


Alois Holiš, majitel firmy JANEK. Blazer, chinos i košile JANEK.

pitti88_6pitti88_6
pitti88_7pitti88_7
pitti88_8pitti88_8
pitti88_9pitti88_9
pitti88_10pitti88_10

Bílé kalhoty

Stejně jako u obleků, i tady je ideální volbou len, bavlna nebo jejich směsi. A jestli jste se doposud neodvážili (nebo prostě jen nechtěli) ohnout či zkrátit kalhoty nad kotníky, bílé letní chinos pro to přímo vybízejí.

Robin Bery z We, fashion. Blazer JANEK.

pitti88_11pitti88_11
pitti88_12pitti88_12
pitti88_13pitti88_13
pitti88_14pitti88_14

Panama klobouky a výrazné brýle

Klobouky nejsou v českých ulicích příliš běžné, klasickým plstěným fedorám asi odzvonilo celosvětově, letní sláměné „panamy“ však v Itálii vidíme i mimo prostory Fortezza da Basso. Zvažte také jejich zařazení do svého šatníku, ochrání Vás před úpalem a vytvoří k Vašemu dokonalému outfitu tu správnou pomyslnou tečku – a nemusíte být nutně dandy, k letnímu obleku střízlivých barev si mohou panama hat dovolit i konzervativní muži.

Nezbytným doplňkem na léto jsou pak samozřejmě sluneční brýle, tento rok pozorujeme více zakulacených obrouček s výraznými skly – zrcadlovými i barevně tónovanými. Nebo obojí.

pitti88_15pitti88_15
pitti88_16pitti88_16
pitti88_17pitti88_17
pitti88_18pitti88_18