Jak se správně starat o košili,
aby vám vydržela co nejdéle?
1. Košili se snažte vyprat co nejdříve po tom, co byla nošená. Zabráníte tak tomu, aby se náhodné skvrny a špína "nezažraly" a nezůstaly trvale, čímž by mohly zbytečně ničit vlákna tkaniny.
2. Před praním nezapomeňte vyndat vyjímatelné kostice z límce.
3. Je-li košile hodně ušpiněná na exponovaných místech (límeček, manžety), je možno zanechat po několik minut jemný prášek na látce bez toho, že by byla třena v rukou.
4. Košile doporučujeme prát na 30° C (maximálně na 40° C), tak jak je určeno na etiketě. Díky tomu docílíte toho, aby vám košile v šatníku vydržela co nejdéle.
5. Při praní používejte jemné prací prášky, tak aby košile vydržela dlouhou dobu jako nová. Silní agresivní chemikálie mohou při praní tkaninu poničit, takže poté může vypadat matně a vydřeně. Program doporučujeme zvolit jemné ždímání.
6. Dávejte si pozor na tekuté prášky! Ty mohou na tkanině zůstat a dnešní moderní pračky se sníženým množstvím vody a save programem je nejsou schopny dobře vyprat. Zvolte raději delší šetrné máchání, díky kterému se vyhnete nejen flekům na košilích, ale také případným nepříjmeným alergiím.
7. Máte košili z tmavé či denimové tkaniny? Pak doporučujeme používat prací prášek pro tmavé látky a prát košile naruby.
8. Ideální je volné sušení na ramínku. Pro snadnější žehlení doporučujeme žehlit košili ještě za vlhka.
(Jak z běžné košile udělat košili "nežehlivou"? Existuje jen jediný způsob: napustit ji chemikáliemi. Proto u nás "nežehlivé" košile najdete v malé oddělené kolekci pro ty, kteří si je vyžádají. Dbáme především na kvalitu látek, které bychom tímto procesem neradi poškodili.)
9. Košili žehlete vždy od límečku - od špiček ke středu, rub a líc. Poté přejděte k rukávům (opět nejdříve manžety rub i líc). Nakonec žehlete zadní část ramen a zadní díl. Žehlení ukončete na předních dílech košile.
(TIP: Tmavé košile je lépe žehlit z rubu, aby se zabránilo eventuálním lesklým efektům.)